logo sielsko anielsko

Restauracja Sielsko Anielsko

Lublin Rynek 17 (Stare Miasto w Lublinie)
tel. 81 532 36 17   kom. 603 412 603

O nas

Organizujemy:
*
przyjęcia okolicznościowe
* imprezy firmowe i plenerowe/grille
* komunie, chrzciny

” W izbie pod strzechą, chlebem pachnie wokoło. Nakryto do stołu. Zasiądźże Miły Gościu za naszymi ławkami. Ugościm Cię u nas, s’Polska powitamy ! Najdziesz potraw wiele i polskie przysmaki. I miodów w piwnicy starczy a smaków wszelakich…
Biesiadę urządźże sobie, snadnie powrócisz tu jeszcze” – pisał przed laty H. Sienkiewicz.

Teraz możesz delektować się prawdziwymi przysmakami rodzimej kuchni nie tylko na kartach literatury.
Już dziś przyjdź do Restauracji “SIELSKO ANIELSKO i powiedz głośno: “Raz na ludowo!”, a na Twoim stole znajdą się prawdziwe smakołyki: karczycho z rusztu, golonka po zbójecku, pstrąg w ziołach, kaszanka z patelni i wiele, wiele innych rarytasów, przyrządzonych wyłącznie według oryginalnej receptury !

– Wnętrze restauracji nawiązuje do wystroju chłopskiej chaty z Lubelszczyzny z XIX/XX wieku. Część “sielska” przypomina podwórze chłopskiej zagrody, natomiast część “anielska” – jej wnętrze – opowiada właściciel Restauracji “SIELSKO ANIELSKO”.

Prawdziwi ludowi rzemieślnicy, specjalnie na nasze zamówienie lepili glinane naczynia, w których częstujemy Gości, rzeźbili drewniane niecki, koryta i szufle – dodaje.

I było warto: wystrój robi wrażenie! Gliniany piec, drewaniane ławy i stoły, na ścianie pejzaż z kapliczką. W całej gospodzie mieszają się zapachy wikliny i leszczyny z aromatem smacznych mięs, bigosów i innych potraw… Do tego w weekendowe wieczory Gościom poprawia apetyt kapela ludowa “DREWUTNIA”.

“A w jadalnej izbie, stał stół nakryty, a na nim wszelakich potraw obficie, zwłaszcza wędlin wybornych i omszały gąsiorek wina moc dającego”.

A co mamy w menu?
Oczywiście trunki w szerokim wyborze – grzane lub chłodzone. Do tego nasze polskie ziemniaki, w łupinie lub bez, faszerowane twarożkiem, ze szpinakiem, serem albo boczkiem. Pachnąca kapusta z grzybami. Pulchna kiełbasa w cieście drożdżowym. Soczyste pierogi z kaszą gryczaną lub twarogiem albo mięsem. Prawdziwe pyzy z wiejskiej kuchni. Pyszne kluchy kładzione na wodę, podawane na przykład z boczkiem. Mniam, mniam…

A przed posiłkiem Gospodarz podaje coś na zaostrzenie apetytu… Chleb wiejski, smalec, ogórek kiszony albo twarożek ze szpinakiem…


Na co czekasz?
Już dziś zaspokój swój apetyt !

Lublin Stare Miasto, Rynek 17

tel. 81 532 36 17